Marmaris'te erken rezervasyon arttı

Marmaris’te bu yıl erken rezervasyon, iç turizmi hareketlendirdi. İlçede turizmciler iç piyasadaki talebe göre kampanyaları...

Marmaris'te erken rezervasyon arttı

 Marmaris’te bu yıl erken rezervasyon, iç turizmi hareketlendirdi. İlçede turizmciler iç piyasadaki talebe göre kampanyaları uzatmaya başladı.
2017 sezonunda turizm sektörü iç pazarda 2.5 milyona yakın erken rezervasyon beklerken, bu sayının 5 milyonu bulması bekleniyor. İç pazara yönelik ciddi kampanyalar erken rezervasyon satışlarını yükseltti. Otellerin verdiği fiyat ve iç pazarda tur operatörlerinin yaptığı kapsamlı hareketler ciddi bir hareketlenme getirdi. 2.5 milyon civarında erken rezervasyon hareketi gözlemlenirken, bu durum bugüne kadar görülen en büyük hareketlenme olarak adlandırılıyor.
İç pazarın potansiyelinin artması, turizmciler açısından sevindirici olarak yorumlandı. Turizmci İsmail Özbozdağ yaptığı açıklamada, Marmaris’te erken rezervasyonda yüzde 30 artış yaşandığını söyledi. Özbozdağ şöyle konuştu:
\"Yıllar önce erken rezervasyon Avrupa ülkeleriyle yaptığımız çalışmalarla başladı. Özellikle Almanya ve İngiliz pazarında öne çıktı ve çok iyi verimler aldık. Fakat iç pazarda TÜRSAB ile beraber Bakanlığımızın çalışmaları sonucunda erken rezervasyon konusunda çok önemli adımlar atıldı. Bir kere kendi vatandaşımız hem kredi kartları le uzun vadeli hem de dilediği tesiste hem de yüzde 20 yüzde 25´e varan indirimlerle tatil yapma fırsatı buldu. Ve bugün baktığımız zaman en az 5 milyon vatandaşın ülke içinde otellere booking yaptığını görüyoruz.\"
TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Menderes Akbulut ise geçen dönemlere göre bölgede erken rezervasyon satışlarında yerli turizmin ivme kazanmaya başladığını belirtti. Son yıllarda sektörün iç turizme yönelik çalışmalarının pozitif yönde ilerlediğini kaydeden Akbulut, şu anda gözüken artışın yüzde 30 ile 35 oranında olduğunu, bunun sezon boyunca daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

YASAL UYARI

Marmaristv.com.tr ’ nin yerel haberler bölümünde İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Marmaristv.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu haberlere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

MARMARİS AJANDASI

Tümü
Seçime Giderken Türkiye Konferansı
22 Şubat 2018 17:00
Armutalan Kültür Merkezi
Atatürk'ün Marmaris'e Geliş Yıldönümü
23 Şubat 2018 10:00
Atatürk Meydanı
Gökmen Ulu söyleşi ve imza günü
24 Şubat 2018 14:00
Armutalan Kültür Merkezi