Vatandaş gelmeyince toplantı iptal oldu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün dün Marmaris’te bir dizi ziyarette bulundu. CHP heyeti, Turunç Mahallesi’ndeki toplantıyı mahalle sakinlerinden katılım olmayınca iptal etti.

Vatandaş gelmeyince toplantı iptal oldu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün seçim çalışmaları kapsamında Marmaris’teydi. Gürün ve CHP Marmaris Belediye Başkan adayı Mehmet Oktay, ilk olarak İyi Parti Marmaris İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

CHP’nin belediye başkan adayları, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, İyi Parti Marmaris İlçe Başkanı Ali Rıza Doğanyılmaz, Büyükşehir Belediyesi Birim Amirleri ve  kalabalık partili gurubu  bazı kırsal mahallelere ziyarette bulundu. Heyetin ilk durağı Hisarönü Mahallesi’ydi.  Toplantıya mahalle sakinleri ilgi göstermedi.  Durumun farkında olan Osman Gürün “ köylülerimizin çoğu özel davalar nedeniyle dışarıda, burada partililerimiz var” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait tabelalarda Marmaris’e 173 Milyon 894 Bin Liralık yatırım yapıldığı yazıları yer alıyordu. Bu tabelalar  siyaset gündeminde eleştirilere neden olmuştu. Büyükşehir’in bu yatırımları nereye yaptığı sorulmuştu. Osman Gürün,Marmaris’e yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.. 173 Milyon Lira’nın 116 Milyon Lirası’nın yatırım değil, borç ödemesi olduğunu söyledi.Marmaris'e 57 Milyon 71 Bin Lira'lık yatırım yaptıklarını kaydetti.

Hisarönü Mahallesi’ndeki ziyarette vatandaşlar su ve ulaşım alanında yaşanan sorunlarla ilgili şikayetlerini anlattı. Şoför esnafı ziyaretlerde  beş yıldır Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden zulüm gördüklerini belirterek duruma tepki gösterdi.

Osman Gürün şoför esnafının şikayeti üzerine, Muğla’da ulaşım alanındaki düzenlemeleri yasalara göre yaptıklarını açıkladı. Şikayet konularının da kurallara uymayanlar tarafından gündeme getirildiğini ifade etti.

Gürün ve beraberindekiler daha sonra Orhaniye ve Turgut Mahalleleri’ni ziyaret etti. Turgut Mahallesi’nde bir vatandaş, Gürün’ün beş yıl boyunca mahalleye gelmemesine tepki gösterdi.Buradaki toplantıda da şoför esnafı  Büyüküşehir Belediyesi uygulamaları nedeniyle yaşadığı sıkıntıları anlattı.

CHP heyetinin bir sonraki ziyaret durağı Bayır Mahallesi’ydi.Osman Gürün ve beraberindekiler Turunç Mahallesi’nde de vatandaşlarla buluşacaktı. Ancak belirlenen saat  gelmesine rağmen  Turunç Mahallesi’ndeki vatandaşlar toplantıya katılmadı.  Sandalyeler boş kaldı. CHP Heyeti, Turunç’taki toplantıyı katılım olmaması  nedeniyle iptal etti.

 

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

DP,Kocadon olacaktı ki orada,ilgiyi,kalabalığı görecektiniz...

2 Tayfun AKALIN, 08.03.2019 02:20

Elbirliyi ile bitirdiniz helal olsun size

8 Selahattin özhan , 07.03.2019 16:13

madem özel durumlardan dolayı dışarıda olduklarını biliyordun Osman amca, neden gittin demezlermi)))) hadi sana güle güle, soydun soğana çevirdin koca muğlayı

20 leyla tuna, 07.03.2019 14:59

Sağol senin sayende Muğla bölündü bu koltuk bu kadar mı değerli sayende muğlayı ak Parti'ye teslim edeceksin

0 Tahsin çiftçi, 07.03.2019 23:22

Herkese günaydın hayırlı cumalar su aka aka dr seni bulur hiç kimse merak etmesin

0 Osman ALTINSOY , 08.03.2019 10:20

Muğla'ya bak Osmani al gel muhtar yapalım dedik onuda kabul etmedi

0 Ömer CAN, 08.03.2019 12:07

Ulaşım sorunu, alt yapı sorunu, otopark sorunu, daha nice sorunlar güzelim turizm cenneti Muğla'mızı bitirdiniz yeter artık bu memleket yatırım görsün biraz, diğer illerden 30 yıl gerideyiz.hadi size🙋🙋🏻🙋🏽‍♂️🙋🏼‍♂️🙋🏽‍♂️🙋🏼‍♂️

2 Basri, 07.03.2019 19:05

Muğlanın başkanı behçet saatçi dır.

0 Hatice kesici, 14.03.2019 08:49