Sirenler Ulu Önder için çalacak

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa uğurlanışının 80. Yıldönümünde Marmaris’te bir dizi etkinlikle anılacak. Yarın sabah saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler 2 dakika boyunca çalacak.

Sirenler Ulu Önder için çalacak

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bedenen aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü nedeniyle anma programı Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Anma töreni saat 08.45’te Atatürk Meydanı’nda başlayacak. Saat 8.50’de Ata’nın huzuruna çelenk sunulacak. Saatler dokuzu beş geçe  sirenler  her yıl olduğu gibi iki dakika boyunca acı acı çalacak.

Marmaris sabancı Anadolu Lisesi’nin hazırladığı anma programı Saat 10.30’da Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde gerçekleşecek.

Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım'a özel "Atatürk'ü Anma ve Anlama" etkinliği düzenleyecek.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü’nde gerçekleştirilecek anma programına Kent Konseyi Kadın Meclisi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu ve İncesaz Musiki Derneği katkı sağlayacak. 

Program kapsamında Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilecek, şiirler okunacak ve tarihten alıntılarla Büyük Önder anılacak. 10 Kasım Cumartesi akşamı Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlik saat 19.30'da başlayacak.


YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.