Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri askıya çıktı. Listeler 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'de askıdan indirilecek.

Seçmen listeleri askıya çıktı

Muhtarlık bölgesi askı listeleri 4 Ocak Cuma günü saat 08.00'de çıkarıldıkları askıdan 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'de indirilecek. 

Marmaris Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada,  ilçede ikamet eden seçmenlerin muhtarlık bölgesi askı listelerini kontrol etmeleri istendi. 

Seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayan,  başka bir muhtarlık bölgesi askı listesinde yazılı olup da sürekli olarak oturmak amacı ile listenin askıya çıkarıldığı muhtarlık bölgesine gelenler, öğrenci olup seçmen niteliğini taşıyanlar, muhtarlık bölgesi askı listesinde kendisine ait kimlik veya adres bilgilerinde yanlışlık ve eksiklik bulunanlar, nüfus olay bilgisi değişenler,  önce Marmaris Nüfus Müdürlüğü’ne, daha sonra da Marmaris İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvuracaklar. 

Seçmenlerin seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için de hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin bir yakını tarafından ysk. gov.tr internet adresinde bulunan seyyar sandık kurulu talep formu ile ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurmaları gerekiyor.

 

 

 

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.