Osman Gürün'den seçim skandalı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Osman Gürün yerel seçim sürecinde vahim bir skandala imza attı. Gürün, Büyükşehir Belediyesi’ne danışman olarak işe aldığı Yeniçağ Gazetesi köşe Yazarı Tuncay Mollaveisoğlu’na yazı yazdırdı.

Osman Gürün'den seçim skandalı

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı  Tuncay Mollaveisoğlu 6 Mart tarihli köşe yazısında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün’e övgü dolu kelimeler sarf etti.Bağımsız Büyükşehir Adayı Behçet Saatcı ile Demokrat Parti  Büyükşehir Adayı Mehmet Kocadon’u hedef alarak, bu ikisine verilecek oyun AKP’ye yarayacağını ifade etti. 

Ancak bu yazıyı yazan Tuncay Mollavesioğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Danışman” olarak işe alındığı ortaya çıktı.  Mollavesioğlu’nun işe alındığı ile ilgili Büyükşehir’ce yayınlanan bir yazı tartışmalara da beraberinde getirdi.02 Mart 2018 tarihli Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na ait Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban imzası ile yayınlanan yazıya göre, Tuncay Mollavesioğlu 15 Şubat 2018 tarihi itibariyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde “Danışman” olarak işe alındı. 

Bu olayla birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün büyük bir seçim skandalına imza attığı ortaya çıktı. Bu olay, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin  bütçesi ile maaşı ödenen Tuncay Mollavesioğlu, seçim sürecinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’na özel köşe yazısı yazsın diye mi işe alındı?” sorusunu gündeme getirdi. Gürün, bu hamlesiyle, siyasi rakipleri tarafından da etik olmamakla eleştirildi.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.