Kılıçdaroğlu ziyaretiyle ilgili konuştu

CHP İl Başkanı Mürsel Alban ve Muğla’daki bazı ilçe başkanları ile belediye başkanları geçtiğimiz gün CHP Genel Merkezi’ne ziyarette bulunmuştu. Alban bu ziyaret sonrası Muğla gündeminde yaşanan bazı tartışmalarla ilgili ilk kez konuştu.

Kılıçdaroğlu ziyaretiyle ilgili konuştu

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Taşlıca’da içme suyu kanalı açılışından sonra Muğla Gündemi’nde yer bulan CHP Genel  Merkezi ziyaretiyle ilgili soruları yanıtladı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan ziyarete CHP Muğla İl başkanı, bazı ilçe başkanları ve belediye başkanları katılmıştı. Bu ziyarette Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yer almamıştı.Ali Acar, Mehmet Kocadon ve Acar Ünlü’nün  İl Başkanlığından davet almadıkları için bu ziyarete katılmadıkları öğrenildi. Bu durum Mürsel Alban’a soruldu. ‘

Alban “  O örgüt içi toplantı. Bu çok dallanıp budaklandı.Oraya partide gelebilen belediye başkanlarıyla gidildi. Özel birileri davet edilip biri edilmedi. Gelen herkesle oraya gidildi. Bu parti içi bir şey. Bunu bu kadar kamuoyunda dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. Yapanları da kınıyorum.herkes istediği zaman gidebilir.”  Dedi.

Mürsel Alban, parti örgütü içinde ayrımcılık yapmadıklarını savundu. “ Oraya her gün gidenler değil, biz de hiç gitmedik hadi biz de gidelim diyenlerle birlikte belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımızla gittik . onlar da gelseydi” dedi.

Alban, hiçbir ilçe örgütüyle aralarında sorun olmadığını da savunarak “Hiçbir sorun yok. Herkesin görevi yetkisi bellidir. Herkes sorumlulukları çerçevesinde hizmet etmeye devam ediyor. Hiçbir ayrım yok. İlçe başkanları halkına partisine hizmet etmeye devam ediyor. Bizde ayrımcılık olmaz. O ayrıştırmayı düşünüp, yazanlar röportaj yapanlar da partinin iç tüzüğü gereği disiplin işleri yürütülecek. Kimse heveslenmesin.CHP’yi dağıtmaya bölmeye kimsenin gücü yetmez. Ben müsaade etmem.  CHP Genel Başkanımızın bütün herkese kapısı açıktır. Kimse özel davet edilmedi. Oraya her gün gidenler değil, biz de hiç gitmedik hadi biz de gidelim diyenlerle birlikte belediye başkanlarımız ilçe başkanlarımızla gittik. onlar da gelseydi .biz özel davet göndermedik.” Diye konuştu.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.