Kapı kapı dolaşıp bez torba dağıttı

Marmaris’te terzilik yapan Salih Yazgan, plastik poşetlerin ücretli olması ve çevre kirliliğini azaltmak için, alışveriş torbası dikip, Selimiye Mahallesi'nde yaşayanlarına dağıttı.

Kapı kapı dolaşıp bez torba dağıttı

Salih Yazgan, marketlerde poşetlerin ücretli olarak verilmesi ve Selimiye Mahallesi'nde denizin geri iade ettiği plastik atıkları görünce harekete geçti. Mahallede naylon poşet kullanımını azaltmayı amaçlayan Yazgan, torba dikti, yaşlı genç, çoluk çocuk herkese kapı kapı dolaşarak dağıttı. 

Çeşit çeşit rengarenk torbaları isteğe göre herkese dağıtan Yazgan, Selimiye yaşayanları olarak artık plastik poşet kullanmayacaklarını vurguladı. Doğa harikası bir yerde yaşadıklarının altını çizen Yazgan şöyle konuştu: "Selimiye Mahallesi, denizden ve turizmden geçimini sağlayan bir yer. Denizi çok güzel olan bir yer. Bir süre önce deniz kenarlarındaki atık plastik poşetleri gördüm. Sonra da poşetlerin ücretli olarak verilmesi kararlaştırıldı. Bu vesileyle böyle bir şey yapmayı düşündüm. Bez torba dikerek, bütün Selimiye yaşayanlarına ücretsiz dağıtmaya karar verdim. Kapı kapı dolaşarak herkese ücretsiz bez torba verdim. Bundan sonra bu torbaları kullanacağız, poşet kullanmayacağız. Her yıl yüz binlerce turist tatilini burada geçiriyor, onlara temiz bir Selimiye sunmamız lazım. İnşallah herkese bir örnek oluruz" dedi. 

Mahalle halkı terzi Salih'in duyarlı ve örnek davranışından dolayı teşekkür etti, plastik poşet kullanmayacaklarını ifade etti.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Salih Bey'in ismini hep guzelliklerle duyuyoruz.Her yıl 23 Nisanda sokaklarini heycan ile susleyip etkinlik duzenleyerek marmaris cocuklarini sevindirir...Bu guzel davranışı icin minnetlerimi sunarim ...Kendi şahsim icin bu dunyada iyi insanlarda oldugunu hissettirdigi icin Tesekkur ederim .

0 Damla Acar , 05.02.2019 20:42

ÇOK OKUNANLAR

MARMARİS AJANDASI

Tümü