Erkeklerde en uzun yaşam süresi Muğla'da

Türkiye İstatistik Kurumu 2015-2017 dönemi hayat tablolarını yayımladı. Bu kapsamda Muğla, erkeklerde 77,6 yıl ile doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il oldu.

Erkeklerde en uzun yaşam süresi Muğla'da

Türkiye İstatistik Kurumu 2015-2017 dönemi Hayat Tablolarını yayımladı. Verilere göre, Muğla doğuşta beklenen yaşam süresinde Türkiye'de ikinci sırada yer aldı. Muğla'da doğuşta beklenen yaşam süresi 80,3 yıl olarak belirlendi. Bu değerle Muğla Türkiye'de doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu ikinci il oldu. Türkiye'de bu sürenin en yüksek olduğu il 80,7 yıl ile Tunceli. Trabzon 80 yıl ile üçüncü sırada yer aldı. Yaşam süresinin en düşük olduğu il ise 76  yıl ile Kilis. Kilis'i Ağrı ve Kütahya izliyor. Türkiye'de ise doğuşta beklenen yaşam süresi 78 yıl olarak belirlendi.

Muğla'da erkeklerde doğuşta beklenen yaşam süresinin 77,6 yıl olduğu tespit edildi. Bu değerle Muğla Türkiye'de erkeklerde doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il oldu. 

Muğla'da kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresi ise 83,2 yıl olarak belirlendi. Bu değerle Muğla, Rize'yle birlikte kadın nüfus için doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 4. il oldu. Kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il 84,2 yıl ile Tunceli. Türkiye'de ise kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresi 80,8 yıl olarak belirlendi.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

O BİŞE Mİ?150 SENE YAŞICEN.

0 TURGUT ÇETİN, 27.09.2018 21:10