En güzel sokak

Marmaris’te 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için hazırlıklar başladı. Marmaris'in 23 Nisan Sokağı olarak anılan 105. Sokak bayraklarla donatıldı.

En güzel sokak

65 yaşındaki terzi Salih Yazgan’ın önderliğinde el ele veren gönüllü vatandaşlar, 105 Sokak’taki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını gelenek haline getirdi. Vatandaşlar, bu yıl 6. kez gerçekleştirilecek kutlamalar öncesi, iki bine yakın Türk Bayrağı, Atatürk posterleri ve ilkokul öğrencilerinin yaptığı bez afişlerle süslediği sokağı adeta bayram yerine çevirdi.

Marmaris'te vatandaşlar, Kemeraltı Mahallesi’ndeki 105 Sokağın ev sahipliğiyaptığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi yine hummalı bir çalışma içine girdi. Değişik boyutlardaki iki bin kadar Türk Bayrağının asıldığı sokak adeta kırmızı-beyaz renklere büründü. Hazırlıklar ve program hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, aralarında palyaço kıyafetli liseli öğrencilerin de bulunduğu gönüllüler ve basın mensupları 105 Sokak’ta buluştu. Buluşma sırasında 200 metrekarelik sokağın en büyük Türk Bayrağı, gönüllülerin alkışları ve söyledikleri marşlar eşliğinde 6 yıl önce başlatılan kutlamaların öncüsü terzi Salih Yazgan tarafından bir binanın çatısından aşağıya salındı.

Aynı zamanda sokağın da sakini ve esnafı olan Salih Yazgan, Türkiye'de 23 Nisan’ı bir sokakta imece usulü hazırlanıp, kutlayan tek yerin 105 Sokak olduğunu ileri sürdü, “23 Nisan’da Türkiye’nin en güzel, en renkli, en coşkulu sokağı burası olacak” diye konuştu. Salih Yazgan, Kaymakamlıktan izin alınarak organize edilen kutlamaların hafta sonu başlayacağını kaydederek şunları söyledi:

"6 yıl önce başladığımızda hedefimiz sokağımızın Türkiye çapında örnek olmasını sağlamaktı. Geldiğimiz noktada bunu başardığımızı görüyoruz. Sadece Marmaris değil Türkiye’nin dört biryanından hatta yurtdışından olumlu tepkiler alıyoruz. İnşallah, bize duyulan bu ilgiyi, sevgiyi boşa çıkarmayacağız. Kimseyi rahatsız etmeden çalacağımız müzikler ve marşlar eşliğinde çocuklarımızla oynayacağız. Sokağın trafiğe kapatılacağı 23 Nisan günü ücretsiz yiyecek ve içecek ikramımız olacak. Palyaçolar çocuklarımızın neşesine neşe katacak. Çocuklarımızın yaptığı resimler sergilenecek. 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin maketi, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin için sokağımıza getirilecek. Çocuklarımızı eğlendirmek için daha bir çok sürprizimiz olacak."

23 Nisan Günü Sokak’taki kutlamaların sunuculuğunu yapacak olan “O Ses Türkiye” adlı yarışma programında yıldızı parlayan şarkıcı Yonca Poyrazoğlu da “Bu Sokak’ta çocuklarımız için gönüllü olarak görev almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Tek hedefimiz, çocuklarımızı eğlendirip, mutlu edebilmek” dedi.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.