Büyükşehir Belediyesi ilk Meclis toplantısını yaptı

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 35 CHP, 25 AK Parti, 5 MHP ve 3 İYİ Parti’li olmak üzere toplam 68 meclis üyesinden oluştu.

Büyükşehir Belediyesi ilk Meclis toplantısını yaptı

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından ilk kez toplandı. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 35 CHP, 25 AK Parti, 5 MHP ve 3 İYİ Parti’li olmak üzere toplam 68 meclis üyesinden oluştu.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi 29 maddeden oluşan gündemle toplanırken, Başkanlık Divanı, encümen ve İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Ulaşım, Çevre ve Sağlık, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor, Tarım ve Hayvancılık ile Turizm komisyon üyeleri de belirlendi. Meclis birinci başkan vekili CHP’den Cumhur Çoban oldu.  CHP'li Marmaris Belediye Meclis üyesi Aylin Yüksel meclis ikinci başkan vekilliğine seçildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nde geçtimğiz beş yıllık dönemde hiç kadın meclis üyesi yer almıyordu. Yeni dönemde 68 meclis üyesi bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, meclis üyelerinin 10’u kadın üyelerden oluştu. 10 kadın belediye meclis üyesinin 9’u CHP’den ve 1 ‘i AK Parti’den.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.