Bölgeye 100 Milyon Dolar katkı sağlayacak

Marmaris’te Dünya Ralli Şampiyonası için geri sayım başladı. Eylül ayında gerçekleşecek organizasyonun bölgeye 100 Milyon Dolar katkı sağlaması bekleniyor.

Bölgeye 100 Milyon Dolar katkı sağlayacak

13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris'in ev sahipliğinde düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası nın bölgeye 100 milyon dolar katkı sağlaması bekleniyor. 13 yarıştan oluşan Şampiyonın 10'uncu ayağı olan "Rally Turkey" dünyaca ünlü pilotların zorlu mücadelelerine ev sahipliği yaparken, 50 bini askın turisti ağırlayacak.

Dünyanın en büyük organizasyonu olan WRC'ye yeniden dahil edilen Türkiye, otomobil sporlarına gönül veren yerli ve yabancı turistleri Marmaris'te ağırlamaya hazırlanıyor.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı; tüm dünyanın yakından takip ettiği ve dünyanın en hızlı pilotlarının ağırlanacağı organizasyon ile ilgili konuştu. Yazıcı "Dünya Ralli Şampiyonasının, Türkiye'nin essiz güzelliklerini, kültürümüzün zenginliğini ve insanlarımızın misafirperverliğini dünyaya tanıtma ve diğer ülkelerle aramızdaki dostluk bağlarını güçlendirme imkanı da vereceğine inanıyorum. Etkinlik kapsamında Marmaris şehiriçi bir günlüğüne trafiğe kapatılacak ve seyircilere şehiriçi etabıyla adeta bir görsel şölen sunulacak. Dünya Ralli Şampiyonası yarışlarını her yıl bizzat organizasyona katılarak 5 milyona yakın seyirci takip ediyor. Yarışları yıl boyunca 155 televizyon kanalından 700 milyondan fazla kişi seyrediyor. 2018 yılı içerisinde Türkiye'de gerçekleştirilecek bu en önemli organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Serkan Yazıcı; Dünya Ralli Şampiyonası'nın Türkiye otomobil sporlarına yeni bir ivme kazandıracağına ve diğer büyük organizasyonların önünün açılmasında da ülkemize yardımcı olacağına değindi.  Serkan Yazıcı; "Türkiye stratejik konumu ve içinde barındırdığı ekonomik potansiyeller sayesinde yeni pazarlara açılma noktasında çok önemli bir rol oynuyor. Dünya Ralli Şampiyonası seçmelerinde Yeni Zelanda, Hırvatistan, Japonya, Sili, Kenya ve Güney Afrika'yı geride bıraktık. Bu büyük organizasyonla birlikte Türkiye'nin her kulvarda sergilediği prestijli durusu ve mesajları tüm dünyaya ulaşacak. Ayrıca Dünya Ralli Şampiyonasına sadece bir spor organizasyonu gözüyle bakmamamız gerekiyor, organizasyon ülke tanıtımı ve turizmi acısından da büyük önem taşıyor" dedi.

 Seyircilerin tüm özel etapları ücretsiz olarak izleyebileceği Rally Turkey'in seyirci noktaları ve bu noktalara ulaşım alternatifleri organizasyon resmi web sitesiwww.rallyturkey.com'da yer alıyor.

 

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.