Belediyenin çocuklara armağanı

Marmaris’in 3. temalı parkı olma özelliği taşıyan İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, 23 Nisan Pazar günü, saat 13.30’da açılacak

Belediyenin çocuklara armağanı

Yapımına Aralık sonunda başlanan İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Marmaris Belediyesi’nden tüm çocuklara armağan olacak. Beldibi’nde yer alan Trafik Eğitim Parkı ve Mehmet Çelebi Spor ve Bisiklet Eğitim Parkı’ndan sonra Marmaris’in 3. temalı parkı olma özelliği taşıyan İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, 23 Nisan Pazar günü, saat 13.30’da açılacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü öncülüğünde diğer müdürlüklerin de katkılarıyla 4 aylık yoğun çalışma sonucu tamamlanan park 8 bin metrekarelik açık ve 250 metrekarelik kapalı alanıyla İçmeler Mahallesi’nde hizmet verecek.

Merakla beklenen parkın açılışında çocukları "bilim standları" karşılayacak. 3D printer, robotik ve yazılım, atıklarla bilim, zeka oyunları, elektronik, renkli gölgeler, seramik standı ve takım çalışması köşesinde parkta neler yapılacağına dair çocuklara bilgiler aktarılacak. Parkın açılışından sonraki günlük işleyişindeyse atölyelerde, çocukların belirleyeceği konularda parkta görevli Fen Bilgisi öğretmeni eşliğinde farklı eğitimler verilecek.

Parkta çocuklar bilimin yanı sıra doğayla da iç içe olacak. Bitki ve bahçıvanlık eğitimlerinin yanı sıra Tropik Bahçe, Sucul ve Sazlık Bitkiler Bahçesi, Gözlem Bahçesi, Düşündüren Bahçe, Bilimsel Oyunlar Bahçesi, Yaratıcı Çocuklar Bahçesi, Geofit Bahçesi, Kurakçıl Bahçe, Çevre Dostu Enerji Bahçesi, Uzay Bahçesi, Çocuk Oyun Alanı, Bahçıvan Çocuklar Bahçesi, Duyu Bahçesi ve Endemik Bitkiler Bahçesi her yaştan ziyaretçinin olduğu gibi özellikle çocukların görerek ve deneyimleyerek öğrenmesine olanak sağlayacak.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

MARMARİS AJANDASI

Tümü
Marmaris Rallisi Finish ve Ödül Töreni
22 Ekim 2017 16:00
19 Mayıs Gençlik Meydanı
Tarımda doğa dostu öneriler paneli
23 Ekim 2017 13:30
Armutalan Kültür Merkezi
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNV. ‘NİN ÖĞRETİM KONGRESİ
26 Ekim 2017 10:00
LABRANDA MARES OTEL