Ali Acar'ın reklamları neden engellendi?

CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, basın toplantısı düzenledi.

Ali Acar'ın reklamları neden engellendi?

Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan adayı Ali Acar'ın reklamları ve Belediye'nin etkinlik duyuruları   yasaklandı. Başkan Acar, reklam çalışmalarının engellenmesine tepki göstermiş, CHP Marmaris İlçe Yönetimini eleştirmişti. Başkan Acar’ın bu eleştirilerine yanıt CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen’den geldi. Çimen,  itirazların amacının ilçedeki seçim güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan adayı Ali Acar’ın  şehir merkezindeki tüm reklam çalışmaları İlçe Seçim Kurulu kararıyla kaldırıldı. Sadece reklam çalışmaları değil, Marmaris Belediyesi’nin duyurularını yaptığı ve Belediye çalışmalarını sergilediği tek yer olan 19 Mayıs Gençlik Meydanındaki led ekran da karartıldı. O ekranda Atatürk Bilim ve Eğitim Parkının tanıtımı, "Temiz Kent Marmaris'e Hoşgeldiniz - İyi Tatiller" görseli, Bisiklet Rotaları tanıtım filmi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı tanıtım filmi vardı.

Başkan Acar’ın reklam çalışmaları kaldırılırken, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Osman Gürün ve Büyükşehir Belediyesi'nin her türlü reklamı hakkında bir çalışma yapılmadı.Başkan Acar, son olarak seçim mitingiyle ilgili CHP’nin yaptığı itirazları eleştirmişti.  Seçim çalışmalarının engellenmeye çalışmasına tepki göstermişti.

CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, basın toplantısı düzenleyerek Başkan Acar’ın bu açıklamalarına yanıt verdi. Çimen, itirazlarını seçimin güvenliğini sağlamak adına yaptıklarını söyledi. Çimen “ Yasalar ne diyorsa biz ona uymak ve seçimin güvenliğini sağlamak için görevlilere yardımcı olmak zorundayız. Ben ilçe başkanı olarak partiyi ve haklarını koruma görevini yapıyorum.” Dedi.

Çimen, Başkan Acar’ı hedef alan açıklamalar yaptı.Çimen’in AK Parti’nin Marmaris seçim kampanyasında kullandığı  aynı söylemlere yer vermesi ise dikkat çekti. Çimen, 2004 yılında Anavatan Partisi’nden kontenjan adayı olarak seçime birlikte girdiği merhum Belediye Başkanı İsmet Karadinç’ in Marmaris’in bütün altyapı sorununu çözdüğünü  kaydetti ve şunları söyledi.Çimen “ Meydanlarda Marmaris’i ben yarattım daha önce Marmaris yoktu anlamına gelebilecek söylemler burada yaşayan herkesi rencide etmiştir. Kendisine sormak lazım. Bu söylemler, Marmaris’in alt yapı sorunlarının neredeyse tamamını çözüme kavuşturan Rahmetli İsmet Karadinç ve Ekibine büyük vefasızlık değil midir?.” Dedi.

Çimen, CHP’li bir belediye başkanı olarak ilçede 15 yıl boyunca hizmet veren Acar’ın sel ve su taşkınlarına  karşı yürüttüğü çalışmalara değinmedi.  Acar’ın  Marmaris’te geçmiş dönem görev yapan bütün belediye başkanlarına yönelik yaptığı teşekkür açıklamalarını görmezden geldi.

Çimen,  açıklamasında, Başkan Acar’ın Marmaris’te Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını engellemekle suçladı. Hangi yatırımların engellendiği konusunda bilgi vermedi.

Çimen’in basın açıklamasında sadece DSP Marmaris Belediye Başkan adayı Ali Acar’ı hedef alan açıklamalar yapması, AK Parti  hakkında hiçbir şey söylememesi de dikkatlerden kaçmadı.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.