YKS Muğla İl birincisi Marmaris’ten çıktı

Marmaris ilçesinde, anne ve babası öğretmen olan 18 yaşındaki Duru Uyar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sayısal sonuçlarına göre İl birincisi ve Türkiye 535’incisi oldu.

YKS Muğla İl birincisi Marmaris’ten çıktı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından öğrencilerin heyecanla beklediği sonuçlar açıklandı. Marmaris Profesyonel İlgim Koleji öğrencisi Duru Uyar, YKS sınavlarında sayısal alanda Muğla İl birincisi ve Türkiye 535’incisi oldu. Bugün saat 15.00’de Duru Uyar, anne ile babası Ahmet ve Ayşen Duru ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy’a makamında ziyarette bulundu. Ailecek akıllı ve başarılı olduklarını dile getiren Kaymakam Aksoy, İl birincisi Duru Uyar’a plaket ve Cumhuriyet altını ederek tebrik etti. Kaymakam Aksoy, “ Anne ve baba başarılı, disiplinli. Evlatları da nasibini almış. İlçemizden böyle başarılı gençlerin çıkması gurur veriyor. Üniversite ve yaşamında başarılar kızımızla olsun. Kızımızın başarısı herkese örnek olmalıdır” dedi.

Duru Uyar, “ Annem, babam ve okulum bana sınavlarda büyük destek oldu. Pandemi döneminde öğretmenlerimiz bizlere çok yardımcı oldu. Nerede eksik olduğunu görüp oraya yönelerek çok çalışmak önemli. Psikolojik olarak başarılı ve başarısız olsam bile yanımda olacaklarını ailem başta olmak üzere tüm çevre gösterdi. Uzun vadeli hedeflerim var. Bu hedeflerime ulaşmak için motivasyon önemlidir. ODTÜ elektrik ve elektronik düşünüyorum. Uzun süre oturarak çalışamıyordum. Müzik ile birlikte ders çalıştım. Günde 8 saatlik ders çalışma programım vardı. Sınav hazırlığı yapacak olan arkadaşlarım eksikleri fark etsinler ve onun üzerine gitsinler. Benim en büyük eksikliğim Türkçe idi. Onun üzerine gidip çok çalışarak emeğimin karşılığını gördüm” dedi. Evlatları ile çok gurur duyduklarını söyleyen bir okulun müdürü Öğretmen Ayşen Uyar, “ Evladımızın o azmini ve mücadelesini gördük. Kendisine destek vererek motivasyon sağlamasını çalıştık. Şimdi yüzünde tebessümü görünce çok mutluyuz” dedi.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.