TURGUT’TAKİ OTELDE ALTIN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

FETÖ’cü olduğu ileri sürülen Akın İpek’in Turgut’taki otelinde tonlarca altın olduğu iddia edildi. İşadamı Akın İpek'e ait İpek Koza Holding'e el konulmuştu. Kayyum heyeti, gruba ait olan Turgut’taki Otel'e 9 Aralık 2015'te Genel Müdür atadı.

TURGUT’TAKİ OTELDE ALTIN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

FETÖ’cü olduğu ileri sürülen Akın İpek’in Turgut’taki otelinde tonlarca altın olduğu iddia edildi.
İşadamı Akın İpek'e ait İpek Koza Holding'e el konulmuştu. Kayyum heyeti, gruba ait olan Turgut’taki Angel's Peninsula Otel'e 9 Aralık 2015'te Adem Erdagöz'ü Genel Müdür olarak atadı.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Daha sonra kayyum tarafından iş akti feshedilen Erdagöz, 28 Kasım 2016'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir mektup yazarak otel arazisinde 96 ton altın gömülü olduğunu öne sürdü. Yurtdışında kaçak yaşayan işadamı Akın İpek, otelin arazisinde altın gömülü olduğu iddialarını yalanlamıştı.

Yurtdışında kaçak yaşayan işadamı Akın İpek, otelin arazisinde altın gömülü olduğu iddialarını yalanlamıştı.

 

Erdagöz, piyasa değeri 13 milyar lira olan altının bulunmasının kayyum tarafından engellendiğini iddia etti. Bu konuda yapılmış sismik raporların da bulunduğunu açıklayan Erdagöz, altınların yurtdışına kaçırılmak istendiğini kendisine de sesini çıkarmaması için 5 milyon dolar rüşvet teklif edildiğini öne sürdü. Bu teklifi reddetmesi üzerine iş aktinin otel yönetimi tarafından feshedildiğini savunan Erdagöz, makam odasının kapısının kırılarak içindeki eşyalarının toplandığını anlattı. Erdagöz “Tüm bu olayların tarafımı kasıtlı olarak otelden uzaklaştırma amacı taşıdığını ve arazide bulunan altının yurtdışına çıkarma gayretiyle yapıldığını net bir şekilde anladım'' dedi ve kayyumları suçladı. Benzer şekilde daha önce de “18 ton altın gömülü'' iddiası üzerine mahkeme kararı ile kazı yapılmıştı. Ancak, altına

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

ÇOK OKUNANLAR

MARMARİS AJANDASI

Tümü