Marmaris'te imitasyon ürün denetimi yapıldı, esnaf protesto etti

Marmaris'te imitasyon ürün denetimi yapıldı, esnaf protesto etti Marmaris 'te kapalı çarşıda açık olan bazı dükkanlara marka avukatları denetim yaptı.

Marmaris'te imitasyon ürün denetimi yapıldı, esnaf protesto etti

 İstanbul'dan gelen yabancı menşei bir giyim firmasının marka avukatları, önceden tespit ederek arama kararı aldırdığı imitasyon satan 10 tekstil işletmesinde denetim yaptı. Yerli ve yabancı turistlerin uğramadan gitmedikleri Kapalı Çarşı'ya Kordon Caddesi'nden giriş yapıldı. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve sivil polis ekipleri, marka avukatlarının güvenliklerini sağlamak için hazır bekledi. Marka avukatlarının polis eşliğinde denetim yaptığını gören esnaflar bir araya gelerek tepki gösterdi. Toplanan esnaflar denetimin yapıldığı giyim eşyası satan dükkanın önüne geldi. Polis, esnaf ile dükkanda denetim yapan marka avukatlarının önünde barikat kurarak geçişe izin vermedi.

"Devlete vergimizi veriyoruz, tüm eşyalarımız faturalı, pandemi döneminde açız bunlar gelmiş ceza kesiyorlar" diyen esnaflar alkış tutarak yürümek istedi. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri esnaflar ile konuşarak gerginliğin büyümesini önledi. Marka avukatları, imitasyon ürün sattıklarını tespit ettikleri işletmede işlemlerini bitirdikten sonra polis eşliğinde ayrılırken esnaflar alkış tutarak Kordon Caddesi'ne kadar protesto yürüyüşlerini devam ettirdi. Polis ve esnaf temsilcilerinin yaklaşık yarım saat yaptığı görüşme sonucunda eylem sona erdi.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.