Kartepe’de çevre düzenlemeleri devam ediyor

Kartepe Belediyesi, ilçe genelinde bir yandan yol yapım çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da “Kartepe Güzelleşiyor” projesiyle ilçe genelindeki meydan...

Kartepe’de çevre düzenlemeleri devam ediyor
Kartepe Belediyesi, ilçe genelinde bir yandan yol yapım çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da “Kartepe Güzelleşiyor” projesiyle ilçe genelindeki meydan, bulvar ve üst geçit ayaklarında sanatsal resim çalışmaları yapıyor.
Kartepe Belediyesi, çevre düzenlemelerine havaların ısınması ile hız kazandırdı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçenin aşırı yağışlardan olumsuz etkilenmemesi adına alt yapı çalışmaları kapsamında ana arter güzergahlarda yağmursuyu ızgara çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Köseköy Sanayi Sitesi çevresinde başlatılan çalışmalar tamamlandı. Alt yapı düzenlemelerin tamamlandığı İstasyon Mahallesi’ndeki güzergahlarda da ekipler tarafından üst yapı iyileştirmeleri ve asfalt yama çalışmaları gerçekleştirdi.
Öte yandan, çevre düzenlemelerini de sürdüren Kartepe Belediyesi, “Kartepe Güzelleşiyor” projesiyle Kartepe genelindeki kent estetiğine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ilçe genelindeki üst geçit ayakları ve düz duvarlara resimler yapılmaya başlandı. Profesyonel ressamlar ve resim bölümü öğrencileri tarafından çizilen resim uygulamalarıyla ilçenin önemli yerlerinin estetik acıdan zenginleştirilmesi hedefleniyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepemiz’in doğal güzellikleri herkesin takdirini toplamaktadır. Turizm yatırımları ile ilçemizde 1 Milyon turist hedefliyoruz. İlçemizin önemli noktalarında Kartepemizin güzelliklerini herkesin görmesi için resim çalışmalarına başlandı. Bu sayede herkes Kartepemizin güzelliklerini görmüş olacak” dedi.

YASAL UYARI

Marmaristv.com.tr ’ nin yerel haberler bölümünde İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Marmaristv.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu haberlere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.