Bekir Coşkun ile bir sergi, bir söyleşi

Kültür ve sanat etkinlikleriyle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, gazeteci-yazar Bekir Coşkun’un katılımıyla iki özel etkinliğe imza attı.Gazeteci ve yazar...

Bekir Coşkun ile bir sergi, bir söyleşi

Kültür ve sanat etkinlikleriyle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, gazeteci-yazar Bekir Coşkun’un katılımıyla iki özel etkinliğe imza attı.
Gazeteci ve yazar Bekir Coşkun, Karşıyaka Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle İzmirlilerle buluştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bekir Çoşkun, Türkiye’nin ciddi bir süreçten geçtiğini belirtti. Coşkun, 16 Nisan’daki referandumu yorumladı. Coşkun, \"16 Nisan’daki referandumda ’Hayır’ diyecek olanlara çağrıda bulunarak ’Evet’ diyenlerin burnu kanasa yerimizde duramayız. Biz bir bütünüz. Mücadelede hep barış dili kullanın. Sevgiden, barıştan yana olun\" dedi.
Gazeteci Bekir Coşkun’un yazılarından esinlenerek yapılan resimlerin sergisi de Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezinde açıldı. Bekir Coşkun’un kuzeni olan Hasan Rastgeldi’nin Anadolu’yu anlatan eserleri, renk ve anlam bütünlüğü ile görenleri adeta büyüledi. 33 köşe yazısından esinlenerek 33 resim yapan Rastgeldi, \"Resimler yazıyla birleşince etkileri daha da arttı. Karşıyaka’da açtığım 55. sergim bugüne kadar açılanların içinde en anlamlısı oldu” diye konuştu. Büyük ilgi gören serginin, 12 Mart’a kadar açık kalacağı belirtildi.
Karşıyaka’nın her sokağında sanat ve sanatçıya rastlanabileceğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, “Karşıyaka sanata ve sanatçıya verdiği destekler ile Türkiye’ye rol model olmaktadır. Sanatla ve sanatçıyla bütünleşen bir yerel yönetim anlayışı sergiliyoruz. Bu değerli söyleşi ve sergi için Bekir Coşkun ile Hasan Rastgeldi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

YASAL UYARI

Marmaristv.com.tr ’ nin yerel haberler bölümünde İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Marmaristv.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu haberlere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.

ÇOK OKUNANLAR

MARMARİS AJANDASI

Tümü