Ankara Eczacı Odasından "sağlıkta şiddete son" mesajı

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu, sağlık çalışanlarının uğradığı şiddetin son bulması için acilen önlem alınmasını istedi.Ankara Eczacı Odası Yönetim...

Ankara Eczacı Odasından
Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu, sağlık çalışanlarının uğradığı şiddetin son bulması için acilen önlem alınmasını istedi.
Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu, Dr. Fikret Hacıosman’ın İstanbul’da görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetmesinin ardından sağlıkta şiddetin son bulmasına yönelik açıklamada bulundu. Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulunun açıklamasında, ’’Sağlıkta şiddet her geçen gün artarak devam etmektedir ve değerli sağlık çalışanlarımızın hayatını kaybettiği boyutlara ulaşmıştır. 2 Ekim tarihinde İstanbul’da görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sağlık camiasına sabır diliyoruz. Sağlıkta şiddetin önlenmesi ile ilgili daha önce yaptığımız açıklamalarda konunun TBMM’de ele alınması gereken en önemli ve öncelikli konu olduğunu, şiddetin son bulmasını sağlayacak adımların atılmasını talep etmiştik. Gece gündüz demeden 7-24 sağlık hizmeti veren sağlık çalışanlarının uğradığı şiddetin son bulması için acilen önlem alınmalıdır’’ ifadelerine yer verildi.

YASAL UYARI

Marmaristv.com.tr ’ nin yerel haberler bölümünde İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Marmaristv.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu haberlere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur.

YORUM YAZ

** Yorumunuzun sorumluluğu size aittir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.